İsveç Polisi OneCoin/OneLife Soruşturmasını Kapattı

İsveç Polisi OneCoin/OneLife Soruşturmasını Kapattı

İsveç yetkilileri, İsveç polisinin OneCoin kriptoparası ve bununla ilişkili çok seviyeli pazarlama şirketi OneLife’a yönelik bir soruşturma başlattığını doğruladı.
İsveç Polisi, 6 Şubat 2017’de davaya ilişkin resmi bir karar yayınladı ve ön soruşturmanın durdurulduğunu söyledi. Polis ekibi, OneCoin ve OneLife’ın suç işlemiş olduğunu kanıtlayacak herhangi bir neden olmadığı için soruşturmayı sürdürecek bir temel bulunmadığını belirtti. Polis kararı 1 Mart 2017’de doğrulandı.
OneCoin şunları söyledi: “Günden güne arttırabilen ciddi yanlış açıklamaları da içeren OneCoin ve OneLife’a karşı haksız rekabet uygulamalarının bir süredir farkındaydık. Bunların resmi soruşturma ya da soruşturmalarla sonuçlandığı durumlarda, gerçeklerin geçerli olacağından emindik ve ilgili makamlarla işbirliği yapmaktan memnunuz. Bu, düzenleyici bir makam tarafından soruşturmanın, işimizde gayri meşru ilişkilerin bulunmadığının doğrulandığı ikinci bir olaydır ve soruşturmayı hızlı ve profesyonelce yürüten İsveç Polisinin de tutumundan hoşnut durumdayız.”dedi.

 

OneCoin Resmi Basın Duyurusu için tıklayınız.

 

 

admin