FLAŞ HABER!!! Malta BlokZinciri Teknolojisini Kabul Etti

FLAŞ HABER!!! Malta BlokZinciri Teknolojisini Kabul Etti

Times of Malta’nın Haberin Göre;

Blok zinciri ( BlockChain ) teknolojisi Malta Meclisi tarafından resmi olarak kabul edildi.

Başbakan Joseph Muscat dün yaptığı açıklamada, kabineden kısa sürede halkın istişaresi için çıkarılacak bir blok zinciri stratejisini onayladı ve Malta’nın dünyadaki ilk ülkelerden biri olmasını sağladığını söyledi.
Blockchain, dünyadaki birçok düşünce liderinin de söylediği gibi bir sonraki büyük “endüstriyel ve finansal devrim” in temelini oluşturan, çeşitli işlemler için önemli maliyet tasarrufları ve verimlilik sağlayan bir teknolojidir.

Muscat, blok zincirin kullanımlarının takdir edildiğini ve finansal hizmetlerin çok ötesine geçtiğini söyledi.
“Bir strateji oluşturmak yatırımcıları buraya gelmeye teşvik eder. Malta bu alanda öncü olabilir “dedi. Adanın aynı zamanda, düzenleyici güçlerin zorluğuna rağmen kriptoparadaki yeri benimsemeye ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi. “Bu yenilik konusunda ön safta bir ülke olmamız gerekiyor; Düzenleyicilerin sonuçlarına ulaşmasını bekleyemeyiz. Diğer ülkelerin yaptıklarını kopyalamalıyız. ”
Dr Muscat, EY ile işbirliği içinde, Parlamento Sekreteri Silvio Schembri’nin başkanlığındaki Ekonomik ve Mali İşler Parlamento Komisyonu tarafından düzenlenen Malta ekonomisi için muhtemel yeni büyüme alanları konulu bir konferansta konuşuyordu.
Her ne kadar blok zinciri yatırımcıların, dünyadaki gözünü yakalasa da, kullanımında hala kısıtlamalar bulunmaktadır. Örneğin, EY danışmanı Theo Dix açıkladığı gibi, blok zincir hakkındaki veriler henüz mahkemede delil olarak kabul edilmedi. “Malta yasal bir çerçeve geliştirirse, blok zincir teknoloji şirketlerinin buraya gelmelerini teşvik edilecek.”

 

Original News: http://www.timesofmalta.com/

admin