Merkezi Olmayan Coin Riski: 319$’dan 10 Sent’e Düştü!!!

Merkezi Olmayan Coin Riski: 319$’dan 10 Sent’e Düştü!!!

Ethereum, kısa bir süre önce ‘milyon dolarlık ticaret’ sonrası gerçekleşen bir borsada saniyeler içinde 319 dolardan 10 cente düştü.

  • Ethereum kısa bir süre Çarşamba günü GDAX borsasında bir flaş bir kırılma yaşadı.
  • Fiyat birkaç saniyede 319 dolardan 10 sente düştü.
  • Birçok ethereum tüccarı büyük miktarda para kaybetti.

GDAX kriptopara alışveriş sitesinde Çarşamba günü gerçekleşen Multi Milyonluk bir satış emri ile ethereum fiyatı yaklaşık 319 $ ‘dan 10 sent gibi büyük bir düşüş yaşadı.

Birkaç borsadaki fiyatı hesaba katan endüstri ve fiyat izleme web sitesi Coinmarketcap’a göre ethereum 338 dolar civarında işlem görüyordu.

ABD’li Coinbase şirketi tarafından işletilen GDAX’in başkan yardımcısı Adam White, değişimin saat 12:30 civarında olduğunu anlatan bir yazıyı blogunda yayınladı.  Çarşamba günü White’a göre, milyon dolarlık satış emri ethereum değerinin 317.81 $’dan  224.48 $’a gerilemesine yol açtı.

Fiyat düşmeye devam ettikçe, 800 adet daha durdurma kayıp emri ve marj fonlama tasfiyesi ethereumun 10 cent gibi düşük bir değere gerilemesini sağladı.

 

Sosyal medyadaki pek çok kişi GDAX’i eleştirdi ve gerçekleşmekte olan bir tür yasadışı etkinlik olduğu iddia edildi. GDAX bunu reddetti.

Adam White, “İlk soruşturmalarımız, haksız rekabet veya hesap devralmalarının bir göstergesi değil, bu olayın müşterilerimiz için sinir bozucu olabileceğini anlıyoruz. Eşleştirme motorumuz, bu etkinlik boyunca tasarlandığı gibi çalışıyor. Ticaret her zaman doğal bir risk taşır.” dedi.

 

Orjinal Haber Kaynakları:

www.cnbc.com

www.gdax.com

admin