Coin Borsaları Resmi Değil!

Coin Borsaları Resmi Değil!

Avrupa Komisyonu’nun 1 Haziran 2017 tarihinde kabul edilen kanunundan sonra, Amerikan Güvenlik ve Değişim Komisyonu (SEC) de dijital kriptopara ile ilgili kanun düzenlemelerini gerçekleştirdi.

Dünya tarafından kabul gören Dijital Kriptopara gerçeği için ülkeler legal düzenlemelerini bir bir gerçekleştirmeye başladı. OneCoin’in başından beri uyguladığı kimlik takibi (KYC) prosedürleri ile başlayan gelişim, coin sektörünün tamamen legalleşmesi adına uygulanan yeni kanun düzenlemeleri ile hızla artıyor.

Son olarak SEC’in yaptığı düzenlemelerden sonra, dijital kriptopara exchange (alım-satım) platformlarının da bundan etkilenmesi bekleniyor. SEC’in yaptığı düzenlemelere göre coin exchange platformları bir borsa değil. Borsa niteliği taşıyabilmeleri için ise halihazırda var olan borsa kanunlarına uygun düzenlemeleri yerine getirerek ilgili mercilere başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Dijital Kriptopara ile ilgili hiç bir düzenleme ortada yokken, KYC prosedürü ve borsada halka arz planlamasıyla her zaman legal bir şirket ve sistem olduğunu vurgulayan OneCoin, gelişimleri önceden görebilen ve stratejilerini ona göre belirleyen vizyoneri Dr. Ruja Ignatova önderliğinde sektörde dünya lideri olma yolunda hızla ilerliyor.

 

 

Sektörün kanunlarını koyan biz olacaksak bile, şuanda var olan kurallarla ilerlemek durumundayız.  

D.RUJA IGNATOVA – London 2016

 

 

SEC’in düzenleme haber kaynağı: Security and Exchange Commision

Borsa düzenlemeleri haber kaynağı: SEC Regulations

 

admin