IMF Genel Müdürü’nden Açıklama

IMF Genel Müdürü’nden Açıklama

Christine Lagarde kriptoparai için iyi bir yolda ilerlemeyi düşünüyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) genel müdürü, önümüzdeki on yıllarda geleneksel para ödemelerinin yerini alması için sanal para birimleri olasılığını konuştu. Kripto para birimleri veya sanal para birimleri, blok zincirleri, dağıtık defterler ile güçlendirilmiş yeni bir dijital varlık sınıfıdır.

“Birçok yönden, sanal para birimleri, mevcut para birimlerini ve para politikasını para için de geçerli kılabilir” dedi.

Lagarde, “Sanal para birimlerini kapatmak akıllıca olmayabilir,” dedi. “İnsanlar bir gün sanal para birimlerini tercih edebilirler.”

Lagarde konuşmasının üçte birini ayırarak, finansal teknolojinin dünyayı nasıl dönüştürebileceğini öngördü. Mühendislerin ileride blok şebekeleri üzerinden daha fazla ödeme yapılması ile ilgili teknoloji konularında çalıştıklarından, dijital paranın popüler olabileceğini belirtti.

“İnsanlar neden fiziksel dolardan, avrodan veya sterlinten ziyade sanal para birimleri kullanmasınlar? Çünkü bir gün, özellikle uzak bölgelere kağıt paralar göndermekten daha kolay ve güvenlidir olacak”dedi. “Sanal para birimleri daha stabil hale gelebilir.”

 

Haber Kaynağı: http://fortune.com/

admin