Bill Gates, Kripto Para Birimlerinin Anonimliğinin ” İyi Bir Şey Olmadığına ” İnanıyor

Bill Gates, Kripto Para Birimlerinin Anonimliğinin ” İyi Bir Şey Olmadığına ” İnanıyor

Microsoft’un kurucusu Bill Gates konu hakkında şunları söyledi;

“Çoğu kripto para birimlerinin ana özelliği anonimliğidir. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hükümetin para aklama ve vergi kaçakçılığı ile terörist finansmanı bulma kabiliyeti iyi bir şey” diye yazdı.

Gates ayrıca, kripto para biriminin “ölümleri oldukça doğrudan bir yolla” yarattığını ve uyuşturucuların dijital para birimleri kullanılarak çevrimiçi satın alınabilme kolaylığından da bahsetti.

“Şu anda fentanil ve diğer ilaçları satın almak için kripto paralar kullanılıyor, bu yüzden ölümlere oldukça doğrudan bir şekilde yol açan nadir bir teknolojidir. Bence, ICO’lar ve kripto para birimleri üzerindeki spekülatif dalga uzun vadede insanlar için çok riskli” diye konuştu.

Bir Reddit kullanıcısı, Fentanyl’ı nakit olarak alabileceğinizi söylerken, Gates ilk iddiasını savundu.

“Evet – bu tür şeyler için anonim para kullanılıyor, ancak bunları kaçırmak için fiziksel olarak kabiliyet sahibi olmanız gerekiyor ki bu da kaçakçılık gibi şeyleri daha zor hale getiriyor” dedi.

Gates’in sözleri kripto para dünyasının merkeziyetsizliği ve anonimliğine karşı duruşunu belirttiği anlamına geliyor.

Haber Kaynağı: https://www.weforum.org/agenda/2018/02/bill-gates-says-cryptocurrency-is-a-rare-technology-that-has-caused-deaths-in-a-fairly-direct-way

admin